„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa." - Juliusz Słowacki

WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE…….

PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

Ślubowanie klas pierwszych to ważna uroczystość w kalendarzu imprez  Polskiej Szkoły im. Juliusza Słowackiego w Wheeling. W tym roku z powodu pandemii COVID-19 odbyło się dopiero w minionym tygodniu.

13 lutego od rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. W końcu nadszedł  z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkich pierwszaków i ich rodziców dzień ślubowania.

 Odświętnie ubrani  uczniowie oczekiwali na swoją  wielką chwilę  na tle pięknej dekoracji wykonanej  przez utalentowaną panią Beatę Lange .  Z powodu obowiązujących przepisów ślubowanie odbyło się w 4 grupach. Do uroczystości przystąpiło 60 uczniów.  Każda grupa mogła zaprezentować  zebranym rodzicom swoje talenty.

Pani dyrektor Renata Rudnicki w ciepłych, pełnych życzliwości słowach powitała uczniów i ich rodziców. Podziękowała za zaufanie jakim obdarzają naszą szkołę. Uczniowie klas ósmych po wprowdzeniu sztandaru szkoły z entuzjazmem powitali młodszych kolegów i koleżanki słowami: „Witaj, witaj  między nami, dalej już pójdziemy razem, bo z nowymi kolegami, rozpoczynasz pierwszą klasę”. Życzyli samych piątek, sukcesów, wielu przyjaciół oraz zapewniali o pomocy.

Krótki, radosny  program muzyczny, opracowany i przygotowany przez naszą panią Annę Lorenc- nauczycielkę muzyki rozweselił wszystkich zgromadzonych.

Eleganccy i dumni pierwszoklasiści zaprezentowali,  piękne patriotyczne wiersze , o co zadbały wychowawczynie klas: Anna Jarosz, Maria Keane, Beata Lange i Aneta Świtała.

 Po radosnej części artystycznej w podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły uczniowie składali ślubowanie. Przyrzekali, że będą  przykładać się do nauki, dbać o dobre imię Polaka, szanować rodziców, nauczycieli i kolegów. Pani Renata Rudnicki dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i dotykając każdego po kolei ogromnym ołówkiem , jak czarodziejską różdżką zamieniała w prawdziwych , poważnych pierwszoklasistów.

Chwile takie  jak ta, przynoszą  wiele emocji, wzruszeń, poruszają serca.  I właśnie te wzruszone serca , zapragnęły podzielić się z innymi sercami w potrzebie i dołączyć do akcji pomocy chorym dzieciom, i zebrać   $260.00 na potrzeby ,, Daru Serca’’.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego, dyplomy oraz drobne prezenty ufundowane przez Zarząd Szkoły.

Dzień ten na pewno zostanie na długo w pamięci pierwszaków i naszej szkolnej Rodziny.

Brawo Wy , nasi pierwszoklasiści! Bądźcie naszą dumą i radością. Bądźcie dumni ze swoich korzeni i rozwijajcie swoje skrzydła.