„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa." - Juliusz Słowacki

Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Od Dyrektora

Wheeling 2020

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

Rozpoczynamy kolejny rok nauki jakże inny od poprzednich. Nowa rzeczywistość  spowodowana pandemią zmieniła nasze życie, zmieniła także życie naszych dzieci.

Po długiej przerwie z radością wracamy do szkoły. Uczniowie oczekują spotkania  z kolegami i koleżankami, Nauczyciele z Uczniami. Z sukcesem zakończyliśmy poprzedni rok szkolny 2019/2020. Teraz stoimy przed nowymi wyzwaniami. Rozpoczynamy naukę na nowych zasadach w oparciu o wymogi Archidiecezji Chicago. Musimy jednak pamiętać, że dyscyplina obowiązuje nas wszystkich, ułatwi nam współpracę i doprowadzi do celu.

Celem naszym jest wiedza o Polsce, dbałość o język ojczysty, podtrzymanie tożsamości narodowej, tradycji i kultury kraju, z którego pochodzimy. To właśnie język świadczy o kulturze społeczeństwa.                                                           

Prawdziwe jest stwierdzenie, że “naród żyje, dopóki język jego żyje”.

Nauczyciele naszej szkoły oferują język polski w najlepszym wydaniu- młodzież przystępuje do Egzaminu Certyfikatowego oraz Seal of Biliteracy. Katecheci na lekcjach religii przygotowują do Sakramentów Komunii św. i Bierzmowania. Muzycy uczą piosenek, kolęd, pieśni narodowych i kościelnych, a wszystko w języku polskim.  

Zarząd naszej szkoły, wykazał się podczas wakacji umiejętnością zarządzania w kryzysowej sytuacji, dając nam tym samym przykład i nadzieję, że RAZEM jesteśmy w stanie zrobić wiele.

Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Wystarczą tylko dobre słowa i proste gesty, tolerancja i zrozumienie, które pozwolą uczynić ten trudny czas lepszym.

 Bądźmy RAZEM w pandemii !

Renata Rudnicki

Dyrektor Szkoły