„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa." - Juliusz Słowacki

Msza Graduacyjna dla Maturzystów

Msza graduacyjna.

           20 września 2020 r. w Bazylice św. Jacka w Chicago już po raz kolejny odbyła się uroczysta msza św. kończąca rok szkolny 2019/2020.

W uroczystości tej biorą udział absolwenci szkół polonijnych, którzy tym samym kończą już swoją przygodę z polską szkołą.

           Rok 2020 przyniósł nam wiele zmian. Msza, która co roku miała miejsce w maju, przesunięta została na wrzesień. Nie obyło się też bez wielu obostrzeń.

W uroczystości nie mogli uczestniczyć wszyscy tegoroczni maturzyści, a jedynie delegacje klas wraz z dyrekcją szkoły i wychowawcami.

Mimo ograniczeń liczebnych  Bazylika św. Jacka gościła w swych progach zaproszonych gości na czele z panią vice konsul Małgorzatą Bąk-Guzik, członkami Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce oraz licznie przybyłe delegacje szkół polonijnych.

Mszę pięknie poprowadził ksiądz Marek Janowski , a o oprawę muzyczną zadbała Akademia Muzyczna PASO pod dyrekcją pani Barbary Bilszty. Wzruszająca muzyka w wykonaniu utalentowanej młodzieży polonijnej, spowodowała, że wielu łezka zakręciła się w oku.          

           W trakcie uroczystości padło wiele miłych słów i życzeń skierowanych w stronę naszych absolwentów. Kończą oni bowiem edukację w polskich szkołach, rozpoczynając nowy rozdział w życiu. Wierząc, że wiedza zdobyta w ciągu tych 11 lat nauki przyniesie korzyść w przyszłości, życzymy wszystkim powodzenia, radości życia i przede wszystkim realizacji zamierzonych planów.

           Naszą szkołę godnie reprezentowali: Natalia Jesion, Patrycja Winnicki i Jacob Gieron, tegoroczni maturzyści, absolwenci szkoły Słowackiego.

Obecna była również pani dyrektor Renata Rudnicki i wychowawczyni pani Agnieszka Bilska.

           Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom jeszcze raz gratulujemy i życzymy samych radości oraz powodzenia w dorosłym już życiu!