„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa." - Juliusz Słowacki

Matura 2020

Matura już za nami!

Wyjątkowy czas, wyjątkowy rok i matura też wyjątkowa.

Nasi tegoroczni maturzyści to 17 ambitnych, zdolnych, młodych ludzi, którzy po raz pierwszy w historii szkoły musieli zmierzyć się z maturą online.

Zadanie polegało na przygotowaniu trzech prezentacji, na trzy różne tematy ( historia, geografia i temat wybrany przez ucznia).

Maturzyści fantastycznie poradzili sobie z tym zadaniem! Włożyli dużo pracy w przygotowanie prezentacji, które były dopracowane w każdym szczególe i opatrzone pięknymi fotografiami, często zaczerpniętymi z rodzinnych albumów.

Matura to dwa dni spotkań na platformie Zoom, gdzie przed Komisją Egzaminacyjną w składzie: Renata Rudnicki, Barbara Gawrońska i Agnieszka Bilska, uczniowie relacjonowali swoje prace i odpowiadali na pytania. Nie obyło się bez odrobiny stresu, w końcu to egzamin dojrzałości…,  jednak wszystkie rozmowy zawsze kończyły się z uśmiechem na twarzy.

Jesteśmy dumni z Ich postawy i z tego, że w tak trudnym dla wszystkich czasie, perfekcyjnie przygotowali się do tego ostatniego egzaminu.

Przygoda z polską szkołą dobiega końca. Mamy jednak nadzieję, że ten wyjątkowy czas związany z maturą, szkolne wspomnienia i zawiązane przyjaźnie zostaną z Nimi na zawsze.

Życzymy Wam Kochani wytrwałości w realizowaniu pragnień, spełniajcie marzenia i z odwagą wkraczajcie w dorosłość. Powodzenia!

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”

ks. J. Twardowski

Tekst: Barbara Gawrońska