„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa." - Juliusz Słowacki

Jesteście naszymi bohaterami

Z okazji Dnia Dziękczynienia uczniowie Polskiej Szkoły im. Juliusza Słowackiego w Wheeling chcąc wyrazić swoją wdzięczność, podziw, uznanie oraz szacunek  dla lekarzy i pielęgniarek przygotowali kartki z życzeniami. Pisali „Trzeba życzliwości , dobroci żeby pomagać.  Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeciwności wytrwale i do końca wyciągać pomocną dłoń. Dziękujemy Wam za oddanie, ciężką pracę ratującą zdrowie i życie. Jesteście naszymi BOHATERAMI!. To tylko część przekazanych życzeń.

Słowa i gesty są zawsze ważne, dają nadzieję i mobilizują do działania. Dziś nabierają one szczególnej mocy. Bądźmy więc wdzięczni pracownikom służby zdrowia, życzmy im dużo wytrwałości, cierpliwości w codziennej pracy, pasji i miłości do zawodu oraz szacunku i uznania.

List otwarty do lekarzy i pielęgniarek:

Dzień Dziękczynienia jest okazją do wyrażenia wdzięczności i podziękowań lekarzom, pielęgniarkom, terapeutom, ratownikom, asystentom i innym pracownikom służby zdrowia.

W tym trudnym czasie pandemii, kiedy spotykamy się z różnymi utrudnieniami, zakazami w walce  o zdrowie, w czasie , kiedy my odpoczywamy, Wy pracujecie z dala od rodzin narażając swoje zdrowie i życie. Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa i przywracacie zdrowie.

Doceniamy Waszą pracę dziękując za trud, troskę i zaangażowanie.

Rozmawiamy z uczniami podczas lekcji i wszyscy jesteśmy zgodni, że Wasza praca jest bezcenna  i należą się Wam słowa uznania.

Uczniowie naszej szkoły chcąc wyrazić wdzięczność całej służbie zdrowia, przygotowali laurki, jedną z nich wysyłamy do Państwa.

Do dziecięcych podziękowań dołączają się nauczyciele i rodzice naszych uczniów, życząc zdrowia  siły i wytrwałości w nieustannej walce z pandemią.

„Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem”