Ten dzień pozostanie w pamięci naszych uczniów. W sobotę 19 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Parą Prezydencką w Millenium Park. Było to ogromne przeżycie, szczególnie dla naszych absolwentów. Eleganccy, radośni, uśmiechnięci, ubrani w togi zajmowali pierwsze miejsca zaraz za honorowymi gośćmi. W roku jubileuszowym, 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wraz z delegacją z klasy odebrała dyrektor szkoły Renata Rudnicki. Uczniowie klas 7 i 8 byli w poczcie sztandarowym. Z wielką dumą reprezentowali naszą szkołę. Pozostali uczniowie w barwach polskich godnie zasiadli w zarezerwowanych dla nich miejscach. Wiele emocji wzbudziła możliwość zrobienia sobie zdjęć z Parą Prezydencką. Zostaną one pamiątką na długie lata. Po wielu godzinach spędzonych w Millenium Park wszyscy entuzjastycznie stwierdzili, że warto było przyjść.  

Czytaj więcej

 W piątek 18 maja pożegnaliśmy  z sentymentem i łezką w oku naszych maturzystów. Gratulujemy  absolwentom i ich Rodzicom. Życzymy sukcesów, nowych wyzwań, zdobywania  szczytów i relizacji  marzeń. Mamy nadzieję, że Polska i jej kultura na zawsze będzie w Waszych sercach.

Absolwentów klas 8 zapraszamy po wakacjach do liceum, w którym czeka Was mnóstwo niezapomnianch przeżyć.

Dziękujemy Zrządowi i wszystkim Rodzicom za współpracę i zaufanie w kolejnym roku . Bez Was trudno byłoby realizować zadania szkoły. 

 

Wszystkim naszym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzymy wspaniałych, bezpiecznych, słonecznych wakacji.

Czytaj więcej

W tym roku nasza Szkoła Juliusza Słowackiego na Paradzie 3 Maja wystąpiła z numerem 65.
Jednak równocześnie uczniowie klas siódmych wraz z nauczycielką Dorotą Rowicki towarzyszyli Grupie Rekonstrukcji Historycznej Chicago, która wspiera Muzeum Polskie w Ameryce.
Wszak motto naszej szkoły głosi : "Uczymy się od najlepszych"
Dziękujemy za piękne zdjęcia Piotrowi Krawerenda Runaway Photo.
Gorące i patriotyczne serca naszych uczniów, ich duma z bycia Polakami i umiłowanie historii Polski wzbudziły zachwyt mojego przyjaciela z Polski Jurka Nawrockiego, który pod wpływem lektury tych zdjęć napisał dla nas i o nas wiersz.
Dziękujemy Jerzy Nawrocki 

"Polskie serce"
 Gdy serce bije do słów Wybickiego
melodią dusza zaś gra Sikorskiego
Nie ważne gdzieś jest
i gdzie urodził się 
Piękno jest w was
Polacy młodzi 
Odwaga i siła by ..."
                      Jerzy Nawrocki

Czytaj więcej

Prosimy zglosic swoj udzial w paradzie do wychowawcy klasy.  Zapraszamy

Czytaj więcej

15 lat minęło jak jeden dzień.....

W niedzielę 22 kwietnia  o godzinie 3 po południu  zapraszamy na  uroczystość z okazji 15-lecia naszej szkoły. W programie występy uczniów, podwieczorek przy herbacie i Msza św.

Czytaj więcej

Zapisy dla wszystkich zainteresowanych nasza szkolą.  Zapraszamy 

czwartek i piatek 4/5-6/18, 4/19-20/18, 4/26-27/18  5-8pm

sobota  4/6/18, 4/21/18, 4/28/18 11am-1pm

 

 

Czytaj więcej

© Juliusz Slowacki Polish School 2018 All rights reserved. Szkoła posiada akredytacje Illinois State Board of Education