Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom  za pomoc i wsparcie Daru Serca. Uzbierane pieniądze $610 przekazaliśmy na potrzeby chorych dzieci.

Życzymy wszystkim dużo miłości w Dniu Św. Walentego.

 

Czytaj więcej

W najblizszą sobotę i niedzielę (9 i 10 luty) jest RADIOTON Daru Serca. Chcielibyśmy jako szkola włączyć się do  tej akcji. Prosimy, o ile to możliwe, aby uczniowie przynieśli pieniądze, które przekażemy na potrzeby chorych dzieci.  Zbliża się Dzień Serduszkowy, więc otwórzmy nasze serca i pozwólmy spełniać marzenia.

Czytaj więcej

Ach, co to był za dzień.  św. Mikołaj odwiedził nasze dzieci.  Radości i uśmiechu wystarczy na kilka miesięcy.  Mikołaj przyniósł naszym uczniom mięciutkie „pluszaki” i dużo słodkości. Szkoda ze to tylko raz w roku!

Czytaj więcej

Dziękujemy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska” za dofinansowanie w roku szkolnym 2018/2019 w wysokości $2,409.76 ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonia i Polakami za granica.  Przekazane środki przeznaczone będą na działalność Szkoły.

Czytaj więcej

29 września  w Yorkville delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką Dorotą Rowicki i wicedyektor Barbarą Gawrońską wzięła udział w uroczystości sadzenia Dębowej Alei. “Dębowa Aleja Niepodległości” to niezwykła inicjatywa polonijnych nauczycieli mająca w sposób symboliczny i trwały uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 Dąb jest symbolem siły i przetrwania, żywym pomnikiem pamięci o tych, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie. Dąb  jest  także symbolem stanu Illinois, który w tym roku obchodzi 200-lecie przyłączenia do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Dąb naszej szkoły ma numer 28. Dbajmy o niego, aby przetrwał wieki.

Czytaj więcej

W sobotę 19 maja 2018 odbyło się w  Chicago spotkanie prezydenta Polski z młodzieżą.  Uczniowie naszej szkoły mieli okazje osobiście przywitać prezydenta oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   

Czytaj więcej

Zobacz zdjecia z klasy (skopiuj link ponizej i wloz do swojego web browser)

  https://photos.google.com/u/3/album/AF1QipN82nkUdCnuU9cS5d3CmMbXL31brNlr8y_bqRYg

Czytaj więcej

Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego otrzymała ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska dofinansowanie ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku. Bardzo dziękujemy Senatowi RP oraz Stowarzyszeniu Wspólnota Polska  za wspieranie nauczania języka polskiego poza granicami Polski. Działalność naszej szkoły została dofinansowana kwotą $2072.88 z przeznaczeniem na wynajem budynku szkolnego i obowiązkowych ubezpieczeń.

Naszym darczyńcom serdecznie dziekujemy

Czytaj więcej

W naszej szkole zapewniamy,

 • naukę w klasach od przedszkola do matury w dogodnych godzinach
 • naukę religii 
 • przygotowanie do sakramentów: Komunii Św. i Bierzmowania
 • bardzo dobre przygotowanie do ezaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego
 • rytmikę i muzykę w klasach młodszych ze specjalistami
 • świetny kontakt z uczniami
 • dobrą organizację pracy i przyjazną, życzliwą atmosferę
 • wysoki poziom nauczania i nowatorskie pomysły
 • kompetencje i zaangażowanie
 • wspaniałych przyjaciół
 • zajęcia pozalekcyjne: zespół "Gaik", chór, szachy
 • WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ i wiele , wiele więcej.....
Czytaj więcej

W naszej szkole jest ciekawie....

tej zasady trzymamy się przygotowując zajęcia dla naszych uczniów. Kilka godzin spędzonych wspólnie z  rówieśnikami, pod okiem fantastycznych nauczycieli pozwala na niezapomniane wędrówki po ścieżkach historii i uroczych zakątkach Polski. Ucząc się i bawiąc przybliżamy kulturę i tradycje kraju naszych rodziców. Nauczyciele poprzez ustawiczne szkolenia poszukują atrakcyjnych i skutecznych form przekazywania wiedzy.

Wybierając naszą szkołę możecie być Państwo przekonani, że jest to miejsce bezpieczne i przyjazne, w którym każdy uczeń jest ważny. Program nasz jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Dbamy, aby stosowane metody zachęcały i rozwijały potrzeby, możliwości , zainteresowania oraz talenty. Jesteśmy szkołą nowoczesną, kreatywną, otwartą na nowości. Dążymy do sukcesów wieloma drogami przygotowując młodzież na wyzwania jutra. Jesteśmy przekonani że wiedza zdobyta w szkole wzbogaci  naszych uczniów oraz będzie doskonałym atutem w ubieganiu się w przyszłości o znakomite stanowiska.

 

Zajęcia:

czwartek  -  4:45pm-8pm

piątek        - 5pm-8:45pm             

sobota      -  8:00am- 11:45am   I zmiana

                      12:15pm- 4:00pm  II zmiana

Czytaj więcej

© Juliusz Slowacki Polish School 2019 All rights reserved. Szkoła posiada akredytacje Illinois State Board of Education