29 września  w Yorkville delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką Dorotą Rowicki i wicedyektor Barbarą Gawrońską wzięła udział w uroczystości sadzenia Dębowej Alei. “Dębowa Aleja Niepodległości” to niezwykła inicjatywa polonijnych nauczycieli mająca w sposób symboliczny i trwały uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 Dąb jest symbolem siły i przetrwania, żywym pomnikiem pamięci o tych, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie. Dąb  jest  także symbolem stanu Illinois, który w tym roku obchodzi 200-lecie przyłączenia do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Dąb naszej szkoły ma numer 28. Dbajmy o niego, aby przetrwał wieki.

Czytaj więcej

Zobacz zdjecia z klasy (skopiuj link ponizej i wloz do swojego web browser)

  https://photos.google.com/u/3/album/AF1QipN82nkUdCnuU9cS5d3CmMbXL31brNlr8y_bqRYg

Czytaj więcej

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie "NIEPODLEGŁA" 

I grupa - uczniowie klas I, II, III

wykonanie planszy, na której powinno znaleźć się 100 jednakowych symboli niepodległościowych np. orzeł, szabla, kotylion, czapka legionowa itp. Format- poster board 22x28 inch, technika-rysowanie, malowanie, naklejanie itp.

II grupa - uczniowie klas IV, V, VI

wykonanie ilustracji (format - brystol 11x24 inch) do jednej z 5-ciu piosenek patriotycznych,                     Szara piechota, Pieśń o wodzu miłym, Legiony, Wojenko, wojenko, Białe róże. Technika- rysowanie, malowanie, kolaż.

III grupa - uczniowie klas VII-VIII

zaprojektowanie i wykonanie gazetki, propagującej 100 letnią rocznicę odzyskania niepodległości, którą można będzie zaprezentowac w polskiej lub amerykańskiej szkole. Praca może być wykonana w języku polskim lub angielskim. Format tri-fold foam display 18x24 inch. Projekt pracy może zawierać m.in.  biogramy, opisy, wiersze, teksty piosenek, zdjęcia, mapy...

Więcej informacji u wychowawców klas.

Termin składania prac upływa 20 października

Czytaj więcej

Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanych jest wiele imprez. 

29 września zapraszamy Państwa do ośrodka PNA w Yorkville. W tym dniu ogodz. 11 rozpocznie się urczystość sadzenia dębów, które utworzą Dębową Aleję Niepodległości. Każdy może posadzić swoje drzewo. Więcej informacji w sekretariacie szkoły.

Czytaj więcej

6 października klasy od 1 do 5 wyjeżdżają do teatru na spektakl "PINOKIO" w wykonaniu aktorów teatru Kingi Modjeskiej. Cena biletu łącznie z przejazdem wynosi  $25. Przedstawienie to otrzymało bardzo dobre recenzje i chcielibysmy aby uczniowie mogli je obejrzeć.

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o Ignacym Paderewskim dla uczniów klas od 7 do 3 liceum.  Główna nagroda to wyjazd do Polski.

Materiały do konkursu są na stronie internetowej www.ignacypaderewski.com

Wstępne eliminacje odbędą się w szkole w październiku, finały - 3 listopada w Muzeum Polskim.

Więcej informacji u wychowawców klas.

Czytaj więcej

Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego otrzymała ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska dofinansowanie ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku. Bardzo dziękujemy Senatowi RP oraz Stowarzyszeniu Wspólnota Polska  za wspieranie nauczania języka polskiego poza granicami Polski. Działalność naszej szkoły została dofinansowana kwotą $2072.88 z przeznaczeniem na wynajem budynku szkolnego i obowiązkowych ubezpieczeń.

Naszym darczyńcom serdecznie dziekujemy

Czytaj więcej

W naszej szkole zapewniamy,

 • naukę w klasach od przedszkola do matury w dogodnych godzinach
 • naukę religii 
 • przygotowanie do sakramentów: Komunii Św. i Bierzmowania
 • bardzo dobre przygotowanie do ezaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego
 • rytmikę i muzykę w klasach młodszych ze specjalistami
 • świetny kontakt z uczniami
 • dobrą organizację pracy i przyjazną, życzliwą atmosferę
 • wysoki poziom nauczania i nowatorskie pomysły
 • kompetencje i zaangażowanie
 • wspaniałych przyjaciół
 • zajęcia pozalekcyjne: zespół "Gaik", chór, szachy
 • WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ i wiele , wiele więcej.....
Czytaj więcej

W naszej szkole jest ciekawie....

tej zasady trzymamy się przygotowując zajęcia dla naszych uczniów. Kilka godzin spędzonych wspólnie z  rówieśnikami, pod okiem fantastycznych nauczycieli pozwala na niezapomniane wędrówki po ścieżkach historii i uroczych zakątkach Polski. Ucząc się i bawiąc przybliżamy kulturę i tradycje kraju naszych rodziców. Nauczyciele poprzez ustawiczne szkolenia poszukują atrakcyjnych i skutecznych form przekazywania wiedzy.

Wybierając naszą szkołę możecie być Państwo przekonani, że jest to miejsce bezpieczne i przyjazne, w którym każdy uczeń jest ważny. Program nasz jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Dbamy, aby stosowane metody zachęcały i rozwijały potrzeby, możliwości , zainteresowania oraz talenty. Jesteśmy szkołą nowoczesną, kreatywną, otwartą na nowości. Dążymy do sukcesów wieloma drogami przygotowując młodzież na wyzwania jutra. Jesteśmy przekonani że wiedza zdobyta w szkole wzbogaci  naszych uczniów oraz będzie doskonałym atutem w ubieganiu się w przyszłości o znakomite stanowiska.

 

Zajęcia:

czwartek  -  4:45pm-8pm

piątek        - 5pm-8:45pm             

sobota      -  8:00am- 11:45am   I zmiana

                      12:15pm- 4:00pm  II zmiana

Czytaj więcej

© Juliusz Slowacki Polish School 2018 All rights reserved. Szkoła posiada akredytacje Illinois State Board of Education